STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH

Zgodnie z Ustawą z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2023 r. poz. 1606), tj. Ustawą o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie dzieci, zwana potocznie „ustawą Kamilka”, organy zarządzające placówkami, które prowadzą działania związane z wychowaniem, edukacją, wypoczynkiem, leczeniem, świadczeniem porad psychologicznych, rozwojem duchowym, uprawianiem sportu lub realizacją innych zainteresowań przez małoletnich, jak również z opieką nad nim,  jak i organizatorzy tego rodzaju działalności, mają obowiązek wdrożyć standardy dostosowane do charakteru i rodzaju podmiotu lub prowadzonej działalności.

W zwiazku z powyższym, również Stowarzyszenie - Lokalna Grupa Działania Między Odrą a Bobrem, opracowało Standardy ochrony małoletnich.

Zawierają one:

• Obowiązek weryfikacji personelu i wolontariuszy przed dopuszczeniem ich do pracy z dziećmi i młodzieżą,
  • Standardy pracy z dziećmi i młodzieżą, które gwarantują odpowiedni poziom bezpieczeństwa i komfortu,
  • Zasady podejmowania interwencji w przypadku zagrożenia dziecka przemocą, zaniedbaniem lub wykorzystywaniem.

yes STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH do pobrania